Xat'ın Tüm Powersleri

Aşağa gitmek

İkon Xat'ın Tüm Powersleri

Mesaj tarafından Erman Bir Ptsi Kas. 22, 2010 10:48 pm

(barge) - Odanın içine Dal
BARGE gücü sahip ve modların başka kullanıcıyı dolu odadan atarak oraya direk geçmelerini sağlar. Not: Bu odalara sahip olmanız için bir sohbet odanızda 60 kişi olmalıdır. Ayrıca GCONTROL gücünüz varsa bu özelliği herhangi birilerine ya da sadece ana sahiplere uygulayabilirsiniz.

[edit] (ugly) - Çirkin İfadeler
Çirkin İfadeler: (ugly) (uangel) (udemon) (uevil) (uhappy) (ulook) (usad) (uscratch) (usmile) (uthink) (utongue) (uwink).LİMİTLİDİR

[edit] (angry) - Kızgın İfadeler
(angry) (explode) (facepalm) (bite) (hissyfit) (mutter) (potstir) (pullhair) (raging) (ticked) (yell) (flame) (grumpy2) (headache) (timebomb)

[edit] (namecolor) - Renkli İsim
Sohbet kutusunda ismini renklendir. Not: Ayrıca Nameglow ve Renk güçleriniz olmalıdır. Örneğin mor isim için (glow#0#800080) ya da siyah ve beyaz için:(glow#000001#FFFFFF) kullanın. Büyük gücün büyük sorumlulukla geldiğini hatırlayın - Lütfen güzel görünen renkler seçin. Bunu yapmanız için size yardım edecek oluşturucu buradadır: http://www.xatworld.com/namecolor/

[edit] (shocker) - Şaşırmış Temalı İfadeler
Şaşırmış Temalı İfadeler: (duck) (electrocute) (eyepop) (flamed) (lookaround) (scream) (wow) (dazed) (hazey) (drool) (footmouth) (mindblow) (misspeak) (relieved) (uvula) (arc) LİMİTLİDİR..

[edit] (single) - Bekar Temalı İfadeler
Diğer kullanıcıların sizinle Evlenmelerini (Marry) ya da En iyi arkadaş olmalarını (BFF) engelleyin. İkona kırık kalp veren şekil içerir [ismine koy (hat#z) ] ve (asif) (heartbounce) (one) (heartburst) (noway) ekstra ifadeler.

[edit] (adventure) - Macera Temalı İfadeler
Macera Temalı İfadeler: (adventure) (campfire) (canopy) (compass) (firstaid) (hangglider) (hunting) (lantern) (map) (marshmallow) (iceaxe) (swing) (waterskiing) (zipline) (smokes) bu güç LİMİTLİDİR.

[edit] (mint) - Minimum Transfer
Kabul edeceğin en az transfer miktarını seç. Aktifken her bir mint gücü transferinizi 50 xats ya da 4 günlük olarak arttırır. Ayrıca ekstra ifadeler içeriyor (lob) (hit) (dodge) (moring) (mobounce). Bu kullanıcıların sizlere 10 xats göndermelerini engeller ve 50 xats göndermelerini zorlar. Her bir mint gücünde bu oran artar. Örneğin: 1 mint = 50 xats/ 4 days, 2 mint = 100 xats/ 8 days, 3 mint = 150 xats/ 12 days.

[edit] (rapid) - Hızlı Aksiyonlar
Bir fare tıklamasıyla eylemlerini gerçekleştir. Kullanmak için ne yapmak istediğini yaz:

$rapid=member

(Makrostaki gibi oluşturduktan sonra mesaj olarak gönder Macro.) Ctrl (kontrol) basılı tutun ve kullanıcının adına ya da ikonuna tıklayın, üye olacaklardır. member bunu bunlardan herhangi biri ile değiştirebilirsiniz (member yerine bunlardan birini yazarak genele gönderin): ignore unban ban gag mute member guest

Ban, gag, ve mute güçlerine zaman belirlemek için, $rapid=ban,0.1 yazın. Bu her kullandığınızda kullanıcıyı 0.1saat (6 dakika) yasaklayacaktır.

Not: mute/gag kullanmanız için bu güçlere sahip olmanız gerekir.

[edit] (summer) - Yaz Zamanı İfadeleri
Yazı bu ifadelerle kutla: (summer) (beachbbq) (cooler) (efan) (fishing) (frisbee) (goggles) (kayak) (laytowl) (pina) (sanddig) (sandplay) (bands) (towl) (waterbottle) (waterskii) . LİMİTLİDİR

[edit] (independence) - Bağımsızlık Günü İfadeleri
USA'nın bağımsızlık gününü bu ifadelerle kutla: (independence) (abe) (bbq) (flagwave) (fwlaunch) (glowstick) (liberty) (sparkler) (starburst) (starbounce) (starring) (tiphat) (usface) (usss). LİMİTLİDİR

[edit] (flag) - Animasyonlu Bayraklar
180'in üzerinde sallanan animasyonlu bayraklar. Takım ülkeni destekle. Limitli değildir. Detaylar için tıklayınız.
[edit] (silly) - Aptalca İfadeler
Silly gücü aptalca yüz ifadeleri yapmana izin verir vs. İfadeler (silly) (bonk) (burp) (crazy2) (dopey) (impact) (irked) (itchy) (mischief2) (nose) (raspberry) (rolleye) (spit). Bazılarını efekt olarak da kullanabilirsiniz..

[edit] (tempown) - Süreli sahip Yap
Ana sahipler bir kullanıcıyı 1 dakikadan 24 saate kadar süreli sahip yapabilirler. Kullanmak için, kullanıcının özeline git ve /mo5.5 gönder, bu o kullanıcıyı 5 saat 30 dakikalığına süreli sahip yapacaktır, 5.5'i değiştirebilirsin. Süreli sahipler 24 saatten fazla yasaklayamazlar. Süreli sahipler kalıcı mod yapamazlar. Eğer tempmod (süreli mod yapma) güçleri varsa süreli mod yapabilirler. Bu güç limitsizdir.

[edit] (scifi) - Bilim Kurgu İfadeleri
Sci-fi remalı ifadeler. İfadeler: (scifi) (alienb) (alien2) (beam) (borg) (cylon) (jetpack) (laser) (ufo) (vial) (vr). Alienb ifadesinde "geri" var örneğin (d#alienb). ufo bir seçeneğe sahip, dene(d#ufo#w1).

[edit] (Bump) - Kullanıcıyı Sohbette Uyar
Bump gücü, sohbet kutusunu sallayarak, bir ses çalarak ve kilidi kırmızıya çevirerek arkadaşın dikkatini özele çeker. Arkadaşları uyarabilirsin (bump), eğer mod ve daha yüksek derecedeysen alt grupları da uyarabilirsin.

KULLANMAK İÇİN ÖZELDE KULLANICIYA (bump) GÖNDER.. (Küçük harflerle olmalı, yoksa çalışmaz.)

[edit] (Military) - Askeri İfadeler
Askeri temalı ifadeler, ordu ifadeleri şunlardır: (camo) (coastguard) (drillserg) (gasmask) (m1h) (marine) (pilot) (sailor) (sailor2) (salute) (smoke) (military#w2). Bu güç sınırlıdır (limitlendi).

[edit] (circus) - Arkadaşlarınızla gösteri yapın (sirk)
Sirk ifadeleri: (acrobat) (balloonart) (cannon) (clown) (eleride) (fireblow) (firewand) (highwire) (uniwire) (juggler) (splat) (tamer) (uni) (wheel), Akrobat ifadesi ile animasyonlu kostüm yapın Daha fazla bilg için Wiki Akrobat'a bakınız.

[edit] (nopm) - Sadece Arkadaşlarından özel mesaj alArkadaşların hariç diğer tüm kullanıcılardan özel mesaj almayı engelle (private message). Sahipler, modlar ve xat staff her zaman sana özel mesaj atabilirler. Not: Bu aynı zamanda gönderdiğin özel mesajlara da cevap veremeyecekleri anlamına gelir.

[edit] (easter) - Easter temalı ifadeler
Easter bayramını (yumurta ve tavşanlarla kutlanan yeni yıl partisi) bu ifadelerle kutla: (easter) (basket) (bunny) (bunny2) (chick) (egg2) (eggb) (paintegg). Bunları efekt olarak da kullanabilirsiniz, örnekler: (bunny2#easter) (cool#eggb) (bunny#paintegg).

[edit] (flashrank) - Renkli ikonunda rütbeni göster
İkonunu sohbetteki sırana göre (üye/mod/owner) ve sahip olduğun ikon gücüne göre (purple, ink blueman) renk değişen şekilde göster. Mod ve sahipler pinkgücüne sahiplerse ikonlarını koyu pembe yapabilir, ya da blueman güçleri varsa kullanabilirler.Purple blueman gücünde göre öncelikli, blueman da pink’e göre önceliklidir.

Sadece üyeler ikonlarını koyu pembe yapabilirler. Sahipler $ modunu kullanırken (misafir gibi gözükme) ikonları gene de turuncu ve sahip oldukları ikon gücüne dönüşecektir. Örneğin bir sahip nickinin başına $ koydu ve blueman gücüne sahip, ikonu hem turuncu hem de koyu mavi olacaktır. Eğer hiçbir ikon gücü yoksa pawn rengi turuncu ve yeşil olacaktır .

Yasaklandığınızda Flashrank powersi çalışmaz.

[edit] (irish) - Irish ifadeleri
St Patrick’s günü için çıkarılan bu güç, bizlere şu ifadeleri sunuyor: (irish) (clover2) (drink) (igirl) (iman) (pot) (rainbow) (shi) (tap). Bunları efekt olarak da kullanabilirsiniz, örneğin; (cool#tap) (groom#pot) (redface#clover2) (beye#shi)Not: (d#igirl#w1) bayan saçı ekler, (d#igirl#w2) ise bayan saçı + şapka ekler. (shi) ise, shillelagh kısaltılmış şekli olup, bir irish ifadesidir.

[edit] (party) - Parti ifadeleri
Xat’da parti ifadeleri ile şölen yap: (balloon) (bride) (cake) (clink) (dance) (dance2) (dance3) (groom) (photo) (popper) (toast) (phat). Ayrıca bu efektleri de kullanabilirsin: (hehe#dance3) (goo#bride) (tongue#popper) (eek#balloon).

[edit] (blueman) - Mavi Misafir ve Üye
İkonunu kapalı mavi yap. Eğer bu güç aktifse, kullanıcı listesinde ikonun kapalı mavi olacak. NOT: Bu gücü kullanabilmek için misafir, üye ya da sahip olman lazım! Eğer purple gücünüz aktifse bu güç aktif olmayacaktır.

[edit] (valentine)- Sevgililer Günü İfadeleri
Sevgililer günü ifadeleri; (beat) (bheart) (cupid) (card) (hug2) (hug3) (ilu) (lhand) (ring) (rose) (rose2) (valentine) . Daha fazla efektlerle kullanabilirsiniz:

(redface#ilu) – tepesinde kalp var (smile#valentine) – etrafında kalpler olan ifade (love#cupid) – aşk yüzü (rose#ffffff) – beyaz gül

[edit] (tempmem)- Süreli bir üye yap
Bir misafiri 1 dakikadan 1 saate kadar üye yap. Kullanmak için misafirin özeline git ve /mn2.5 yap 2 saat 30 dakikalığına üye yapmak için /mb2.5 gönder.

[edit] (dx)- Günlükleri xatsa çevir!
Günlüklerini xatsa çevirmeni sağlar. NOT: Bu güçle günlükleri xatsa çevirdiğinde güç yok olur. Buraya tıklayarak xats days takas et!

[edit] (stick)- Çubuk ifadeleri
Kendine özel animasyonlu çubuk adam yap ve xat sohbet kutularında ifade ve avatar olarak kullan. Dans eden, kavga eden ya da istediğin herhangi bir şekli yap! Daha fazla bigi için Stick bak.

[edit] (count)- Geri sayım ifadeleri
Geri sayım aracı, özel bir olaya doğru geri sayım yapar. Örneğin: yeni yıl. Mekanik ve yönetilebilen çeşitleri var. Bazı kulanımlar ve anlamları:

(count#h010110) saatler için h kullan
(count#m010110) dakikalar için m kullan (count#s010110) saniyeler için s kullan

Dijital stili kullanmak için L ekle: (count#dl010110)günler (count#hl010110)h(count#ml010110)m(count#sl010110)s yeni yıl partisine. Belirlenmiş bir numaraya kullanmak için: (count#f105) belirlenmiş numarayı uygulamak için f kullan.

Renklendirmek içi sonuna renk kodu ekle:: (count#f105#r) or (count#f42#00ff00) kırmızı için Diğer güçler de kullanılabilir örneğin fade, mirror, invert… En fazla 100 gün için kullanılabilir.

[edit] (christmas)- Noel ifadeleri
26 mevsimsel ifade ve efekt örneğin (scarf) (give) (shiver) (wreath) (sball) (xb1) (tree). 26 İfadenin hepsi: (beard) (bell) (bulb) (cane) (ches) (elf) (give) (pole) (sack) (sball) (scarf) (sdeer) (sfeet) (sgift) (shiver) (skiss) (sledge) (slist) (smound) (spull) (stock) (tree) (wreath) (xb1) (xb4) (xday) (christmas)

[edit] (snowy)- Kar temalı ifade ve öpücükler
İfadeler için karlı arka planlar kullan örneğin (d#snowy). Sarı ifadelere kar ekle: (d#snows). Karlı öpücüğü (snowy) de kullan.

NOT: Artık tüm ifadelere bu efektler uygulanabilir, yeni xat AS3 Flash versiyonuyla hepsinde kullanabilirsiniz.
İfadelerin sonuna #snows ekleyerek kar yağıyor şeklinde görüntü verebilir ya da avatar resminizin sonuna #snowy ekleyerek karlı yapabilirsiniz. Kar yağmasını değişik stillerde yapmak için #w1 #w2 #w3 #w4 kullanabilirsiniz. Genele öpücük şeklinde de #snowy gönderebilirsiniz. Genele gönderilen öpcüücklerden olan globe/pull/ bugs öpücüklerinde #santa1 #yeti1 #xmastree #snowman #reindeer2 #gift1 #house #candystick #xmasstar #xb1 #xb2 #xb3 #xb4 #xb5 #gift2 #sack ifadelerini mesajınızın sonuna ekleyerek kullanabilirsiniz.

[edit] (thanksgiving)- Şükretme ifadeleri
Thanksgiving temalı ifadeler. İfadeler: (pilgrimm) (pilgrimf) (indian) (indian2) (indian3) (chef) (dining) (eatleg) (feast). Değişik efektleri: (goo#chef) (goo#indian2) (hello#pilgrimm)

[edit] (status) - Durum mesajı
Sohbette adının altında durum mesajı göster. Kullanmak için $status=YAZINIZ şeklinde YAZINIZ olan yere mesajınızı giriniz ve genele gönderiniz. Nickinizin altına “XSC en iyi xat sohbet sitesidir” yazmak için genele şunu gönderin: $status=XSC en iyi Xat sohbet sitesidir. Kaldırmak için ise şunu gönderin: $status= Kimsenin durum mesajını görmek istemiyorsan genele şunu gönder: $SetStatus=off Yeniden herkesin durum mesajını görmek istiyorsan bunu gönder: $SetStatus Bazı örnekler: $status=meşgulüm $status=geçici olarak bilgisayardan uzak $status=yemek yiyor

[edit] (anime) - Anime ifadeleri

Anime ifadeleri, saç şekilleri, aksesuarlar,. 22 tane hepsi! Örneğin (anime) (headband) (fan) (tear) (haira1). Daha fazla bilgi için Anime yazısını oku

[edit] (halloween) - Cadılar bayramı ifadeleri
Cadı ifade ve efektleri. İfadeler: (halloween) (ghost) (grim) (tomb) (bat) (pkn) (cdn) (mmy) (frk) (wh). Pkn ve tomb ifade arkaplanı olarak kulanılabilir örneğin (d#tomb) (yum#pkn) Num gücün varsa tomb üzerine yazı yazabilirsin örneğin (tomb#num#numrip).

[edit] (hush) - Herkesin konuşmasını durdur (sahip gücü)
Bir sohbeti durdur. Sohbette herkesin konuşmasını sustur ki duyuru yapabilesin. Örneğin: /hm60Duyuru! En fazla 60 saniye en az ise 10 saniye için kullanılır. NOT: Bu gücü sadece sahipler kullanabilir.

Kum saati de yapabilirsiniz, 60 saniye için (hush#w60) kullanın.

[edit] (sport) - Spor ifadeleri
Takımını destekle İfadelere spor efektleri ekle. - #shirt, #football, #soccer, #ball, #bb, #sport, #shirts, #foam, #weight. Örnek kullanımlar ise: (d#y#ball#f) (smirk#bb) (yum#football) (eek#shirt) (wink#plum) (d#soccer). Daha fazla bilgi spor yazısında.

[edit] (num) - Açıklayıcı ifade

İfadelere 1-3 harf veya rakam ekle. Örnekler: (l#num#numi♥u) (noface#num#num8). Not: Diğer efektler içi öteki güçlere ihtiyaç duyar

[edit] (fruit) - Meyve aromalı ifadeler
İfadelere meyve aromalı şekil ver. Örneğin (smile#fruit) (d#apple) (yum#pear) (eek#orange) (wink#plum) (hello#lemon). Sadece () ifadeleri ile çalışır..

[edit] (radio) - Bireysel radyo
Değişik sohbet gruplarını ziyaret ettiğinde radyo istasyonunu kendinle taşı. Favori radyonu arkadaşlarınla paylaşarak destekle. Birileri sendeki radyo ifadesine tıkladıklarında onlar da o radyoya dalacaklar.

Daha fazla bilgi için Radyo yazısını okuyun
[edit] (mute) - Sessiz yasaklama
SADECE SAHİPLER İÇİN. Bir kullanıcıyı sessizce yasaklamanı sağlar. Kullanıcıyı haberleri olmadan yasaklar Bir kullanıcıyı sessizce banlamak için kullanıcının ismine tıkla ve yasakla bas (ban), süreyi seç ve “mute” butonuna tıkla. Not: En fazla 1 saat sessizce yasaklanabilir.

[edit] (angel) - Melek ifadeleri
İfadelere kanatlar, bir bulut ya da dua eden el ekle. Örneğin tüm efektleri eklemek için (angel#angel#halo#cloud#pray) kullan.

[edit] (dood) - İmajları doodleye ithal et
İfadeleri doodleye yüklemeni sağlar. Daha önce çalıştığın resmi doodleye yükle, bir arka plan ekle ya da bir resim sürükle bırak. Bir resmi doodleye yüklemek için, resmin direk linkini sohbete gönder ve doodle tuşuna bas. See wiki for more information.

[edit] (six) - Şeytan ifadeleri
İfadelere “şeytan” görünümü ver. Şeytan ifadesi yapmak için (cry2#6) kullan. Yaba ile kullanmak için (cry2#r#six) kullan. İstediğiniz ifadelerde kullanabilirsiniz. Tüm ifadelerinizde bu gücü kullanmak için genele /o6 gönderiniz, normal hale dönmesi için /o gönderiniz.

[edit] (costumes) - Kostümler
İfadelere kostümler giydir. Soytarı şapkası (jester) ile kafası karışmış (confused) ifade yapmak için (confused#jester) kullan. Eğer renk güçleriniz varsa kostümler renklendirilebilir örneğin; (confused#cb#g) ya da (confused#ninja#800080). Diğer güçlerle de kullanılabilir, örneğin eller (hands). Daha fazla kostüm eklendiğinde fiyatları yükselecektir..

[edit] (gag) - Yasaklama yerine sustur
Yasaklayabilecek değerde olacağını düşünürsek (sahipler), misafir ya da üyeleri bir saate kadar susturmayı sağlar. Birilerini susturmak için onlara tıklayın ve yasaklaya basın (ban), süreyi seçin ve nedeni yazdıktan sonra “gag” butonuna basın.

“Gaglanma” yani susturulma olayına maruz kalan kullanıcı genelde konuşamaz ancak onu arkadaş olarak ekleyenlerle özelde konuşabilir. Ayrıca “gaglanmış” kimse haksız yasaklanmayı bildiremez (report unfair ban). “Gaglanmış” kimse aynı zamanda yasaklanabilir ya da şutlanabilir..

[edit] (fade) - Sararmış efekt
Herhangi bir ifadeye hayalet görünümü ver (gözüküp yok olan ifadeler). Bir ifadeyi soldurmak için #f kodunu kullanın örneğin (smile#f).

[edit] (hairf) - Bayan saç
İfadelere bayan saçı ekleyin. Kafası karışmış (confused) ifadeyi bayan saçlı yapmak için (confused#hairf).kullanın. Renk güçleriniz varsa renklendirilebilir örneğin (confused#hairf2#rg) ya da (confused#hairf3#800080). Diğer güçlerle de kullanılabilir örneğin eller (hands). Daha fazla stil eklendiğinde fiyatı artacaktır.

[edit] (hairm) - Bay saç
İfadelere erkek saçı ekleyin. Kafası karışmış (confused) ifadeyi erkek saçlı yapmak için (confused#hairm) kullanın. Renk güçleriniz varsa renklendirilebilir örneğin (confused#hairm2#rg) ya da (confused#hairm3#800080). Diğer güçlerle de kullanılabilir örneğin eller (hands). Daha fazla stil eklendiğinde fiyatı artacaktır..

[edit] (hands) - El ifadeleri
İfadelere eller ekleyin. Değişik rollerde ve karışık/eşleşmiş biçimler belirleyin. Biggrin ifadesini el kaldıran (loser) ile kulanmak için (biggrin#loser) kullanın. D ifadesini parmak kaldıran (thumsup) ve parmağı bileği etrafında dönen el ifadesini kullanmak için (biggrin#loser) (d#thumbsup#wrist) kullanın. See This page for more info.

[edit] (ttth) - Ele konuşma-Boşa konuşma
Send a giant smiley kiss (for free if you ignore someone with the /t function) and ignore someone you don't want to talk to in one step. Type /t in the message or /tMessage#smiley. Büyük bir ifade öpücüğü gönder (bedava) ve konuşmak istemediğin kişiyi bir adımda ihmal et (ignore). Mesajda /t kullan ya da /tMesaj#ifade kullan. NOT: Kocaman ifade yapabilmek ve /tmesaj#smiley özelliğini kullana bilmek için birileri senin özeline gelmek zorunda, sen onların özeline gidip bu özelliği kullanamazsın. Örneğin XSC özelinize geldi ve siz onu ihmal etmek istiyorsunuz, /t yapıp mesajınızı yazın ve # koyup () olan bir ifade girin ve önderin (örneğin /txatbilgisi.com sevmediğim bir site#(angry). Ayrıca ttth ifadesini de kullanabilirsiniz örneğin (d#ttth).

[edit] (purple) - Mor piyon

İkonunu mora çevir. Bu güç aktif edildiğinde kullanıcı listesinde, sohbetteki sırana (mod/sahip/üye) bakılmaksızın ikonun mor olacaktır. Xat’ın ilk epik gücü pahalı, bu nedenle bulunma sıklığı az olacaktır. Not: Allpowers ifadesini kullanmak için purple gerekmez.

[edit] (diamond) - Elmas şekilli ifadeler
İfadelere mod elmas şekli ver. Elmas ifadesini kullanmak için ifade koduna #d ekle örneğin (smile#d). Renk güçleriniz varsa rengini değiştirebilirsiniz. Örneğin kırmızı için (biggrin#d#ff0000) kullanın. Sadece () ifadelerde çalışır.

[edit] (sinbin) - Modu etkisiz yap
NOT BU GÜCÜ KULLANABİLMEK İÇİN SAHİP OLMANIZ GEREKİR! Bir modun yasaklama ve şutlama (ban/kick) özelliklerini 1 dakikadan 1 saate kadar etkisiz olmasını sağlar. Kullanıcının özeline git ve 2 saat 30 dakikalığına modluk özelliğini almak için /n2.5 mesajını gönder. .

[edit] (guestself) - Kendini misafir yap
Kendini sohbette misafir yapmak için genele /g mesajı gönder. Eğer bir sohbette üye olmak ya da mod olarak kalmak veya bir süreliğine ana sahip olarak kalmamak istiyorsan bu yöntem yararlı. NOT: Kendini sahiplikten alırsan (ownerlikten çıkma) sahipliği geri alacağına emin olmalısın!

[edit] (invisible) - Görünmez sahip
NOT BU GÜCU KULLANABİLMEK İÇİN SAHİP OLMANIZ GEREKİR! Gözükmez ol ve durumunu çevrimdışı olarak göster aynı zamanda da sohbet mesajlarını gör (offline olarak sohbeti gözetle). Gücü aktif etmek için, güç kutusunda (powers box) bu gücü işaretle. Bir sohbete ilk girişinde gözükmez olacaksın, eğer konuşursan çevrimiçi olarak gözükeceksin ve herkes seni görecek. Sadece senin görevin dışındakilere çevrimdışı gözükebilirsin, sahipler seni görebilir..

[edit] (pink) - Pembe misafir ve üye
İkonunu pembeye çevir. Bu gücü aktif ettiğin zaman misafir isen kullanıcı listesinde pembe ve üye isen kullanıcı listesinde koyu pembe olarak gözükeceksin. NOT: Bu gücü kullanabilmek için misafir, üye ya da $ modunda sahip olmanız gerekmektedir (guest/member ve $tealth owner).

[edit] (superkick) - Daha alt grupları şutla
Daha alt grupları şutlayabilmeni sağlar. Ana sahipler (main owner) normal sahipleri, sahipler (owners) modları , üyeler yasaklı üye ve misafirleri şutlayabilirler. Eğer boot (tekmeleme) gücünüz varsa daha alt grupları da tekmeleyebilirsiniz.

[edit] (Boot) - Öteki sohbetlere tekmele
NOT BU GÜCU KULLANABİLMEK İÇİN SAHİP OLMANIZ GEREKİR! Kullanıcıyı başka bir sohbete tekmele. Tekmelemek için kullanıcıya tıkla ve “kick” bas, altında şutlamanız için grup ismi yazacağınız bir kutu bulunur örneğin sohbet yazın. Eğer insanları uygunsuz odalara tekmelerseniz ya da bu gücü kötüye kullanırsanız bu kullanım şartlarına uymamanız anlamına gelir ve bu yüzden güçlerin kullanımından mahrum bırakılacaksınız.. Uygunsuz kullanım örneklkeri: Uygunsuz sohbete tekmelemek, kullanıcıları sohbet sitene tekmeleyerek popüler yapmaya çalışmak. Not: Kullanıcıları listeden çıkartılmış gruplara gönderemezsiniz. Bu güç kötü kullanım nedeniyle bir süreliğine listeden alındı, uygunsuz kullanım devam ederse sadece belirli gruplara tekmeleme özelliği aktif edilecektir.

[edit] (show) - Xats ve günlüklerini göster
Diğer kullanıcıların sizin xats ve günlüklerinizi görebilmelerini sağlar. Xats ve günlükler (days) powers bölümünde gözükür.

[edit] (octogram) - Sekiz köşeli yıldız ifadeleri
İfadelere açık yeşil şekilli sekizgen şekli ver. Octogram kullanmak için ifade koduna #o ekle örneğin (smile#o). Renk güçleriniz varsa rengini değiştirebilirsiniz örneğin mor için (biggrin#o#800080) kullanın. Sadece () ifadelerde çalışlır.

[edit] (clear) - Açık - saydam ifadeler

İfadelere temiz ve olmayan saf bir arka plan şekli verin. Bu gücü kullanmak için ifade kodlarına #c ekleyin örneğin (smile#c). Sadece () ifadelerde çalışır.

[edit] (hexagon) - Altıgenli ifadeler
İfadelere pembe altıgen şekli ver. Gücü kullanmak için ifade kodlarına #x ekle örneğin (smile#x). Renk güçleriniz varsa rengi değiştirebilirsiniz örneğin mor için (biggrin#x#800080) kullanın. Sadece () ifadelerde çalışır.

[edit] (cycle) - Renk döngülü ifadeler
İfadelere ya da kalp veya hexaona renk değiştiren gök kuşağı renklerini verin. Devirli olarak renk dğiştirmeyi sağlayan bu gücü kullanmak için ifade koduna #y eklein örneğin (smile#y). Kalpli ve devirli renk dğiştiren ifade için (wink#h#y) kullanın. Kareli ve devirli renk dğiştiren ifade için (frown#s#y) kullanın. Sadece () ifadelerde çalışır.

[edit] (nameglow) - Neon Parlayan İsimler
Sohbet kutusunda ismine neon gibi parlayan şekil ver. Yeşil bir parıltı için adını sonuna (glow) ekle. Eğer renk güçleriniz varsa renklendirilmiş parıltıları adınıza ekleyebilirsiniz. Örneğin kırmızı için (glow#r), beyaz için (glow#FFFFFF) kulanın. (Nickinize renk vermeyi sağlayan güç).

[edit] (square) - Kare şekilli ifadeler
İfadelere kare şekli ver. Kareli bir ifade yapmak için ifade koduna #s ekle örneğin (smile#s). Renk güçleriniz varsa rengi dğiştirebilirsiniz örneğin sarı için (smile#FFFF00) kullanın.

[edit] (animate) - Animasyonlu avatar/resim
Seçtiğiniz resimlerden animasyonlu avatarlar yapar. Bu güç ile avatarınızda animasyonlu resimler kullanabilir, herkesin görmesini sağlayabilirsiniz. Seçtiğiniz resimleri kullanmadan önce BURAYA tıklayıp resmi bilgisayara kaydetmeniz ve resmi yeniden yükleyip direk kodunu kullanmanız gerekmektedir. BURAYA tıklayarak animasyon aracını kullan

[edit] (shuffle) - Rasgele avatar/resim
Belirlediğiniz resimleri rasgele gösterir. Her mesajda değişik resim göstermenizi sağlar. Resim kodlarını kullanmak için xat avatar yapma aracını kulanmanız gerekmektedir. Bu aracı kullan.

[edit] (heart) - Kalp şekilli ifadeler
İfadelere kalp şekli ver. Kalpli ifade yapmak için ifade koduna #h ekle örneğin (biggrin#h). Renk güçleriniz varsa rengini değiştirebilirsiniz. Örneğin pembe kalp için (love#h#ff99ff) kullan. Sadece () ifadelere çalışır. color

[edit] (light) - Açık/kapalı ifadeler
İfadeleri açık/kapalı yap. Bir ifadeyi daha açık yapmak için ifade koduna artılar ekle #+++, daha kapalı ise eksiler ekler #----. Daha fazla renk gücün varsa renkli kostümler kullanabilirsin. Sadece () ifadelerde çalışır. Değişik kostümlerde renkler yapma Yazısı

[edit] (blue) - Mavi renk ifadeleri
Herhangi bir ifadeyi mavi yap. Bir ifadeyi kırmızı yapmak için ifade koduna #b ekle örneğin (d#b). Daha fazla renk gücün varsa renkli kostümler kullanabilirsin. Sadece () ifadelerde çalışır. Değişik kostümlerde renkler yapma Yazısı

[edit] (green) - Yeşil renkli ifadeler
Herhangi bir ifadeyi yeşil yap. Bir ifadeyi kırmızı yapmak için ifade koduna #g ekle örneğin (d#g). Daha fazla renk gücün varsa renkli kostümler kullanabilirsin. Sadece () ifadelerde çalışır. Değişik kostümlerde renkler yapma Yazısı

[edit] (red) - Kırmızı renk ifadeleri
Herhangi bir ifadeyi kırmızı yap. Bir ifadeyi kırmızı yapmak için ifade koduna #r ekle örneğin (d#r). Daha fazla renk gücün varsa renkli kostümler kullanabilirsin. Sadece () ifadelerde çalışır. Değişik kostümlerde renkler yapma Yazısı

[edit] (hat) - Piyonuna "ikon" şapka ekle
Türk şapkası ya da bezbol şapkası için (hat#t#FF0000) kullan. ABD futbol kasketi (helmet) için (hat#f#000080) kullan. Herhangi bir renk kodunu kullanabilirsin. Daha fazla şapka eklenecektir. Bazı şapkalar sadece tatiller için uygun olabilir. Kullanımda olan bazı şapka türleri: Futbol kasketi (hat#f#******), bezbol şapkası (Türk şapkası) (hat#t#******), en üst şapka (hat#p#******), biralı (hat#b#******), bunny kulakları (hat#e#******), yumurta (hat#g#******), gökkuşağı şeklinde (hat#g) tüm güçler olmadan; altın yumurta (hat#g) ise tüm güçlerle çalışır. (hat#w) de kulanılabilir.

****** olan yerler için gerekli renk kodları için BURAYA tıklayınız.
Not: En üste gelen “p” henüz şapka olmayan başka harfler tarafından da kullanılabilir (örneğin k).

[edit] (tempmod) - Sahip süreli mod yapabilir

NOT: BU GÜCÜ KULLANABİLMEK İÇİN SAHİP OLMAN GEREKİR! Bir kullanıcıyı 1 dakikadan 1 saate kadar süreli mod yapar. Kullanmak için kullanıcının özeline git ve 2 saat 30 dakikalığına mod yapmak için /m2.5 şeklinde mesaj gönder. Süresi dolan ve henüz sitede mod olan kullanıcı, avatarını/nickini değiştirdiğinde, ban açtığında/birini yasakladığında üye olur.

Not: Tempmodlar (süreli modlar) üye yapamazlar, yapabilmeleri için tempmem powersini (süreli üye yapma) almaları gerekir..

[edit] (nopc) - Sadece arkadaşlardan özel mesaj alArkadaşlar hariç diğer tüm kullanıcılardan özel mesaj almayı (private chat) engelle. Başkasının özeline ise gidebilirsin (engel olmaz). Sahipler, modlar ve xat staff her zaman özeline gelebilirler.

[edit] (reghide) - Registeri(kaydını) sakla (yıldızsız)Yıldızını ya da kalbini yok eder böylece listede normal kayıtsız bir kullanıcı gibi gözükürsün. Diğer tüm bağışlayıcı özellikleri (örneğin glitter) çalışır. Bu gücü kullandığınızda register adınız (kayıt adı) hala gözükür, birileri nickinize tıkladığında register adınızı görür ancak “registered” yazısını göremez, örneğin “on xat registered BFF” yerine “on xat BFF” yazısını görürler.

[edit] (noaudies) - Sesleri kapat
Sesleri kapatmaya yarar. Seslerle (audies) gönderilen mesajlar normal mesaj gibi duyulmayacaktır. Eğer onlara tıklarsanız hala çalışırlar. .

[edit] (mirror) - Aynalı ifadeler
Nerdeyse her ifadeye soldan sağa ayna görünümü ver. Bir ifadeyi aynalı yapmak için koduna #m ekle örneğin (cd#m). Sadece () ifadeleriyle çalışır.

[edit] (invert) - İfadeleri ters çevir
Nerdeyse tüm ifadeleri ters yapar. Bir ifadeyi ters yapmak için ifade koduna #i ekle örneğin (cd#i). Sadece () ifadeleriyle çalışır.

[edit] (nofollow) - Arkadaşlar seni takip edemez
Normalde arkadaşlar bulunduğun sohbete gelebilirler ve seni takip edebilirler. Bu güç arkadaşlarının seni takip etmesine ve hangi sitede olduğunu bulmalarına karşı blok koyar ve engeller.

[edit] (zoom) - Fareyle (mouse) avatara yakınlaş
Birileri fare ile avatar resmine yaklaştıklarında resmin daha iyi görmeleri için büyüyecek. Ayrıca sohbette başkalarının avatarına yaklaşarak (zoom) büyük görebilirsin.

[edit] (mod8) - Mod 8 saat yasaklayabilir
Herhangi bir sohbette eğer mod isen 8 saat banlayabilirsin (normalde 6).

[edit] (subhide) - Aboneliği sakla (Siyah yıldız)
Yıldızını, kalbini ya da + olan kırmızı/sarı renklerini siyaha çevir. Böylece bağışlayıcılığını sakla (subscrier). Diğer özellikler hala çalışır (örneğin glitter).

[edit] (topman) - Bölümlerde yukarı git (kullanıcı listesinde)Bulunduğun bölümde ve odada ikonun en tepede gözükecek. Id numaran yüksek olsa bile başka bir kullanıcı bu güce sahip olmadıkça listede daha üstte gözükeceksin. Genel olarak xat kullanıcı listesinde sitedeki görevlerine bağlı olarak, aynı görevde bulunanlardan en üstte gözükecekleri bu özellikler belirler:

Topman powers olması
Purple olması
Kısa register adı
Kısa xat id
BFF/Married olması
Reghide kullanması
Xat’da online olması
[edit] (allpowers) - Allpowers (Tümgüçler) ifadesini kullan.Tüm güçler (allpowers) ifadesini kullanmaya hak kazanmak için standart olarak uygun olan güçlere sahip olmalısın. Limitli olan ve epik olan güçler gerekmez.

avatar
Erman
Co-Admin
Co-Admin

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 552
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 20/11/10
<b>Yaş</b> Yaş : 24
<b>Nerelisin ?</b> Nerelisin ? : Dünya

Kullanıcı profilini gör http://pc-dunyasi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

İkon Geri: Xat'ın Tüm Powersleri

Mesaj tarafından Erman Bir Salı Kas. 23, 2010 1:04 am

ßüTün PowersleR bunlaR ama biR kaçını daha eklememişleR.Feast ve Winter powersı daha yok...
avatar
Erman
Co-Admin
Co-Admin

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 552
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 20/11/10
<b>Yaş</b> Yaş : 24
<b>Nerelisin ?</b> Nerelisin ? : Dünya

Kullanıcı profilini gör http://pc-dunyasi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

İkon Geri: Xat'ın Tüm Powersleri

Mesaj tarafından Play Bir Salı Kas. 23, 2010 1:34 am

Saol Ellerine Sağlık


Beyaz adam geldiğinde bizim topraklarımız, onların ise İncil'i vardı. Bize gözlerimizi kapayıp dua etmeyi öğrettiler. Gözlerimizi açtığımızda bizim elimizde İncil, onların ellerinde topraklarımız vardı.Angry Birds
avatar
Play
Kurucu-Admin
Kurucu-Admin

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 509
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 28/09/10

Kullanıcı profilini gör http://pc-dunyasi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

İkon Geri: Xat'ın Tüm Powersleri

Mesaj tarafından Erman Bir Çarş. Kas. 24, 2010 12:48 am

Smile
avatar
Erman
Co-Admin
Co-Admin

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 552
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 20/11/10
<b>Yaş</b> Yaş : 24
<b>Nerelisin ?</b> Nerelisin ? : Dünya

Kullanıcı profilini gör http://pc-dunyasi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

İkon Geri: Xat'ın Tüm Powersleri

Mesaj tarafından xThexKaNNédx Bir Perş. Kas. 25, 2010 4:30 am

saol çokk Ellerine Sağlık çok ggüzel olmuş
avatar
xThexKaNNédx
Co-Admin
Co-Admin

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 442
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 21/11/10
<b>Yaş</b> Yaş : 20
<b>Nerelisin ?</b> Nerelisin ? : Babanın Köyünden

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

İkon Geri: Xat'ın Tüm Powersleri

Mesaj tarafından Relli-X Bir C.tesi Kas. 27, 2010 11:48 pm

Saol Tşkk
avatar
Relli-X
Kazananlar
Kazananlar

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 278
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 22/11/10
<b>Yaş</b> Yaş : 23
<b>Nerelisin ?</b> Nerelisin ? : Marslı

Kullanıcı profilini gör http://pc-dunyasi.yetkin-forum.com/forum.htm

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

İkon Geri: Xat'ın Tüm Powersleri

Mesaj tarafından Erman Bir Ptsi Ara. 13, 2010 5:32 pm

Bişey Değil Smile Ama Ne Yazık ki Xat Türkiye de Kapandı Sad
avatar
Erman
Co-Admin
Co-Admin

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 552
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 20/11/10
<b>Yaş</b> Yaş : 24
<b>Nerelisin ?</b> Nerelisin ? : Dünya

Kullanıcı profilini gör http://pc-dunyasi.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

İkon Geri: Xat'ın Tüm Powersleri

Mesaj tarafından xThexKaNNédx Bir Çarş. Ara. 15, 2010 2:53 am

TSK
avatar
xThexKaNNédx
Co-Admin
Co-Admin

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 442
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 21/11/10
<b>Yaş</b> Yaş : 20
<b>Nerelisin ?</b> Nerelisin ? : Babanın Köyünden

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

İkon Geri: Xat'ın Tüm Powersleri

Mesaj tarafından byqwert Bir Çarş. Ara. 15, 2010 8:04 pm

ya nie süperban koymadın en çok onu merak ediyodum
avatar
byqwert
Kazananlar
Kazananlar

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 70
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 08/12/10
<b>Yaş</b> Yaş : 23
<b>Nerelisin ?</b> Nerelisin ? : DÜNYALIYIM

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz